Parakstīties jaunumiem pa e-pastu!
Piekrītu tam, ka mani personīgie dati tiks ievākti, apstrādāti un glābāti www.gestalt.lv mājaslapas sistēmā.

''Mīlestībā vienmēr ir kāds trakums. Bet tāpat katrā trakumā ir kāds saprāts.'' Frīdrihs NīčeОН-Cards – metaforiskās asociatīvās kārtis (MAK)

ОН-Cards

Metaforiski asociatīvās kārtis (ОН-kārtis, projektīvās kārtis) ( http://www.oh-cards.com ) ir  pazīstamas vairāk kā 20 gadus. Pateicoties  Moricam Egetmeieram un viņa izdevniecībai “ОН-Verlag”, kārtis guva lielu popularitāti un izplatījās visā pasaulē. .

 

OH-kāršu izmantošanas klāstsir milzīgs: gan grupu, gan individuālajā darbā, kā arī darbā ar  pieaugušajiem un bērniem. Tās ir  ērti izmantot ģimenes terapijā, psihodrāmā, geštaltā, eksistenciālajā un artterapijā, psihosintēzē, draugu un ģimenes loka izklaidei. Postraumatisks sindroms, darbs ar psihosomatiskām slimībām un atkarībām,  bērnu-vecāku un laulāto savstarpējās attiecības, attiecības ar  kolektīvu, biznesa konsultācijas,  konfliktu precizēšana un  atrisināšana, personīgā izaugsme un tas nebūt nav visu nozaru saraksts, kur var izmantot OH kārtis.

Моритц Егетмейер

Kārtis rada drošības un uzticības atmosfēru, mudina cilvēkus izzināt sevi, atrast savu radošumuun uzlabot sakarus ar

apkārtējiem. Kārtis  palīdz izprast cilvēka dzīves  psiholoģiskos cēloņus un atrast ri

oh-karti_moric-egetmeier_02_240

sinājumus sarežģītās situācijās.  Kārtis var izmantot cilvēki  bez speciālas  izglītības, savas personības izaugsmei,   atpūstai ar ģimeni vai draugu lokā..

OH-kārtis  ir vesela  metaforisku asociāciju kāršu kopa, tā veido savu žanru, kas nav līdzīgs citu kāršu žanram. OH kāršu izmantošana ļoti atšķiras no parasto kāršu spēles. Šajā spēlē nav stratēģijas, uzvarētāju

un  zaudētāju. Šīm kārtīm nav speciālas nozīmas kā Taro kārtīm. Katrs spēlētājs spēles gaitā  pats nosaka kāršu nozīmi.    Kaut gan katra kaŗšu kava ir unik

āla, to var izmantot kopā ar visām citām metaforisko asociācijas kāršu kavām, radot jaunas iespējas  daiļradei un veidojot bezgala lielas iespējasjūsu fantāzijai.

 

 • Tandoo“Tandoo”
  99 kārtis ar pāru dzīves situāciju attēliem plus 44 kārtis-zīmes individuālam darbam un darbam ar pāri (pārī).99 attēli ilustrē pāru dzīves ainas, kas simbolizē jūtas, vēlmes, vajadzības, konfliktus un dziedinošus veidolus, kuri parādās nepārtrauktā paru attiecību plūsmā. Pateicoties Ofra Ayalon ilggadējai pieredzei laulāto pāru konsultēšanā un terapijā un apdāvinātās mākslinieces Marinas Lukjanovas rokai ir radies šis kvalitatīvais rīks. 44 kāršu ar ceļa zīmju attēliem pamatā ir ideja par ceļa karti, pa kuru ceļo pāris kā bēdās tā arī priekos. Kārtis piedāvā svaigu skatījumu un jaunas domas, jūtas un rīcības. TANDOO kāršu kopums ir “O-kāršu”saimes pārstāvis un uzticīgs šī žanra sekotājs. TANDOO kārtis ir metaforiskas un tām ir dažādi virzieni un interpretācijas iespējas. TANDOO- ir rīks personīgai un profesionālai izmantošanai. Šo komplektu var izmantot ar jebkuru citu O-žanra kāršu kavu.

 

 • ohOH
  Divas kāršu kavas ar 88 kārtīm katrā – vienā ietilpst attēli, otrā – vārdi.
  Novietojiet kārti ar attēlu kartes ar vārdu rāmī un izpētiet šīs kombinācijas nozīmi. Ir iespējamas 7744 dažādas kombinācijas un daudz dažādas interpretācijas. Kavas var izmantot gan atsevišķi gan kopā darbam ar pāriem, ģimenēm vai grupām. OH-kārtis tiek izmantotas mājās, skolās, klīnikās, treniņu un mācību centros. Šobrīd kārtis ir pieejamas 20 valodās. Šīs skaistās kārtis ir izstrādātas, lai attīstītu intuīciju, iztēli, sapratni un saskarsmi ar apkārtējiem. Cilvēki visā pasaulē izmanti šīs unikālās kārtis, lai atklātu un izprastu savunozīmi un savu vietu šajā Visumā. Ar OH – kāršu izveidi mākslinieks Ely Raman uzsāka asociatīvo kāršu “O-žanru”.

 • OH cards Personita“Persona”
  Komplekts ietver sevī 2 kāršu komplektus: 1.kāršu komplekts sastāv no kārtīm ar dažādu cilvēku zīmējumiem, 2. kāršu komplekts atspoguļo iespējamās mijiedarbības shēmas jebkura cilvēka sistēmā. Kārtis palīdz noskaidrot iekšējos un ārējos klienta personības konfliktus un atrast konfliktu optimālos risinājumus. Kārtis ar cilvēku attēliem var izmantot kā „virtuālos” aizstājējus individuālajā darbā geštaltterapijā, kā arī ģimenes sistēmas terapijas ( B. Helingers) izmantošanā vai darbā ar sub-personībām citu metožu ietvaros. Mijiedarbības shēmas palīdz redzēt reāla klienta attiecības viņa sistēmā.

 • OH-cards Saga“Saga”
  Šīs Ely Raman zīmētās 55 mākslinieciskās kartiņas attēlo raksturus, ainas un notikumus valstī, kura nekad nav bijusi un kura vienmēr ir. Katra kārts – tramplīns zināmā mītā vai pasakā vai stāstā, kas nekad iepriekš nav stāstīts. Kārtis “Saga” veicina spontanitāti un pārsteigumu, atmiņas par bērnības sapņiem. Attēli aicina Jūs ceļot vēstures, fantāzijas, sapņu un burvestību pasaulē. Gan izstāstītie, gan uzrakstītie stāsti ir lielisks veids attīstīt radošās prasmes grupā, ģimenē, ar draugiem vai darbā. “Saga” labi savietojama ar citām stāstošajām kāršu kavām.

 • OH-cards Cope“Cope”
  Komplekts no 88 kārtīm-attēliem krīzes situāciju pārvarēšanai un dvēseles traumu dziedēšanai.
  Mūsdienu pasaulei ir nepieciešami dažādi instrumenti miera veidošanai, kādus vien var izgudrot. Kārtis “Pārvarēšana” ir krievu mākslinieka, Izraeļas ārsta un vācu izdevēja kopīgs projekts. Šie attēli aived mūs līdz iekšējiem bēdu un prieku stāstiem, mūsu izpausmei un to pieņemšanai. Attēli nodod notikumu emocionālo saturu. Kā attēli, kas izsauc atmiņas, kārtis jau ir pierādījušas savu vērtību visā pasaulē. Ceļš no traumas līdz atlabšanai tiek attēlots spilgtās un dažādās variācijās. Katrai “Pārvarēšanas” kavai tiek pievienoti norādījumi ar piemēriem izmantošanai un teorētiskiem pieņēmumiem traumas terapijai. Kārtis “Pārvarēšana”labi strādā arī kombinācijā ar citām asociatīvajām kārtīm no šīs sērijas.
 • OH-cards_ecco_b“Ecco”
  Abstrakta glezniecība neierobežotai iztēlei.
  Itāļu val. “ecco” nozīmē “Skatieties!Ieraugiet!”. Šo 99 kāršu kavu ir uzgleznojis J.D. Ellis, lai mēs ieskatītos krāsās, formās, veidolos. Šeit nav nekādu nosaukumu un pareizās nozīmes. Katrs no mums redz kaut ko savu. “ECCO” – izaicinājums iztēlei, tramplīns mākslā, ceļojums fantāziju pasaulē. Izveidojiet savas izstādes, aprakstiet attēlus kā ainavas vai sapņus. Tāpat kā visas kārtis, arī “ECCO”labi savietojās ar vārdiem no “O-kārtīm” vai attēliem no citām kavām. “ECCO”attēli aicina mūs tās turpināt un uzzīmēt mūsu pašu lielās gleznas.

 • OH-cards Morena“Morena”
  88 kārtis-attēli plus 22 kārtis-pēdas no Šingu cilts dzīves Brazīlijas tropiskajos džungļos.Gleznotājs Walde Mar de Andrade e Silva dzīvoja ar tropiskā meža aborigēniem un sāka zīmēt viņu pasauli. 88 kārtis-attēli plus 22 kārtis ar cilvēku pēdām iegremdē mūs ceļojumā caur džungļiem, parāda laimīgu cilvēku dzīvi. Siltas krāsas un maigas ainas neatstāj vienaldzīgu nevienu. Bērni īpaši mīl šo mierīgo kāršu kavu. “Morena” Šungu cilts valodā nozīmē “vieta, no kurienes radās dzīvība”, šīs cilts dzīve ir attēlota šajās kārtīs. Ne tik sen cilvēce dzīvoja ciltīs un klanos. Šīs kārtis palīdz mums atklāt šo pagātni no jauna. “Morena” var viegli aktivizēt mūsu iztēli ar skaistām cilts dzīves ainām bez mūsdienu tehnoloģijām vai iekarošanas ambīcijām.

 • OH-cards Habitat“Habitat”
  Par dabu un cilvēkiem. 88 naturālista Christian Gronau zīmētās kārtis-attēli atspoguļo Zemes dabīgo plašumu daudzveidību. Daži attēli šķiet dokumentāli, citi gandrīz mītiski, daži nopietni, citi smieklīgi. “Habitat” aicina mūs atrast saikni un attiecības ar apkārtējo vidi. Kārtis nedod gatavas atbildes, tās veicina jautājumus par visu lietu un parādību mijiedarbību. “Habitat” var tikt izmantotas invividuālajā darbā, ar pāriem vai grupām, lai veicinātu domas un jūtas par mūsu mijiedarbību ar citām dzīvības formām, kuras dala ar mums šo planētu.

 • OH-cards Mythos“Mythos”
  55 Stāstošās kārtis: Mīti un leģendas.
  “Mythos” – tā ir pēdējā kāršu kava, ko radīja Ely Raman. Šie 55 attēli, kas pieder viņa otai, atspoguļo mītu valstības detaļas un ainas. Šie attēli arī atspoguļo seno Ely interesi ilustratīvajiem arhetipiem. Tāpat kā “Saga”, “Mythos”kārtis ir radītas lai sacerētu jaunus un brīnišķīgus stāstus. Tās lieliski iedvesmo iztēli! “Mythos” – lielisks papildinājums citām stāstošajām kāršu kavām – šī spēle ir vienmēr pilna ar pārsteigumiem. Katrs stāsts – tas ir jauns stāsts, kuru noformulējusi visu stāstītāju fantāzija. “Saga”, “Mythos”, “1001” un “Shen Hua” var tikt izmantotas dažādās kombinācijās.

 • OH cards Personita“Personita”
  77 portretus gleznojis mākslinieks Eli Ramans un Marina Lukjanova, uz kārtīm ir uzzīmēti bērni un jaunieši no visām pasaules valstīm un to kultūrām. Ilustrācijas ir līdzīgas A. Džakometi skulptūrām. 44-kārtis-situācijas palīdz mums atdzīvināt portretus, kas rada mūsu pašu grupu un ģimenes iekšējo vēsturi. Kārtis “PERSONITA” aicina apmainīties ar asociācijām, kas izriet no atmiņas un iztēles. Pateicoties šīm krāsainajām kārtīm, mēs varam nonākt saskarē ar dažādām personības iekšējām daļām.

 • OH-cards 1001“1001”
  55 miniatūras kārtis-attēli “tūkstoš un viena” stāsta stāstīšanai.
  Kanādiešu māksliniece Andre Pouliot radīja brīnišķīgu kāršu kavu, kas attēlo neredzēto un mītisko Austrumu pasauli. Katra kārts- filigrāna darba durvis asociāciju pilnā istabā. Katrs attēls – burvju paklājs, kas nes mūs uz mēnessgaismas piepildītu telti, kur karaļa kūtro sirdi iekaroja drosmīga, gudra un skaista sieviete. Stāstot 1001 neticamu stāstu, lai aizpildītu bezmiega naktis, Šaherezada saglabāja savu dzīvību vēl uz vienu dienu un vienu nakti, piepildītu ar stāstiem. Ar 1001 mēs arī varam būt stāstu izgudrotāji, kuros viss kļūst iespējams un neviens stāsts netiek stāstīts divreiz. Ar katru kavas sajaukšanu iespējas tiek atjaunotas: iztēlei izaug spārni!
 • OH-cards SHEN HUA“SHEN HUA”
  55 kārtis-attēli no senās Ķīnas.
  Šīs 55 kārtis uzzīmēja pekiniešu māksliniece Han Wei. Izmantojot tradicionālo ķīniešu akvareļa stilu, viņa kolekcijā apvienoja notikumus, ainas un personāžus, pateicoties kuriem mēs varam iegūt iedvesmu stāstu stāstīšanai ķīniešu stilā. “Shen Hua”pievilcīgo attēlu izcelsme nāk no senās Ķīnas leģendām un mītiem. Ar vai bez zināšanām par faktiskajiem stāstiem mēs varam atbildēt uz attēliem ar mūsu pašu asociācijām, tādējādi radot pilnīgi jaunus stāstus. Katra izvilktā kārts ir pārsteigums, kas atver logu iztēles valstībā. Katrs stāsts, kas radīts ar “Shen Hua”palīdzīnu, ir radošs, unikāls un vienreizējs notikums!
 • OH-cards Bosch“Bosch”
  “Baudu dārzs” (Hieronims Boshs)
  66 holandiešu mākslinieka Hieronīma Bosha radītas krāsainas kārtis, kuras reprezentē “Zemes baudu dārza” freskas fragmentus. Kārtīs attēlotie simboli modina iztēles murgus, bailes – gan apzinātās, gan neapzinātās un palīdz izprast sapņus un vēlmes.

 • OH-cards Beauregard“Beauregard”
  Mākslinieka Joan Beauregard 55 kolāžas.
  Kolāžas – tās ir gleznas, kas uzzīmētas nevis ar krāsām, bet gan citiem materiāliem. “Priekš viņiem materiāls nav būtisks. Vienīgā kolāžas funkcija – tā ir pati kompozīcija”(K Schwitters). “BEAUREGARD” kārtis – brīvi izvietotas formas un krāsas, kuras var dziļi iespaidot to skatītājus. Spontānas asociācijas var iedvesmot stāstu, anekdošu vai iedomātu ceļojumu stāstu izgudrošanai. Citas reakcijas uz šīm kārtīm var atrast izpausmi gleznošanā vai dejā, mūzikā, teātrī vai pantomīmā. Tāpat kā “Ecco”, “Beauregard” kārtis atver durvis abstraktās mākslas pasaulē. Dziesmā bez vārdiem pati mūzika attēlo nozīmi. Tāpat abstraktā māksla atturoties no objekta, figūras, scenārija vai ainavas aprakstīšanas, caur krāsu un formu tieši vēršas pie skatītāja.

 • OH-cards Tahiti Таити“Tahiti” (Таити)
  55 kārtis-attēli no Pla Gogena darbiem.
  Pols Gogens (1848 – 1903) radīja spilgtus darbus savos pēdējos dzīves gados Taiti salās. Viņš izpauda savu apbrīnu gleznās, kuras pauž viņa dziļās ilgas pēc skaistuma un nevainības. Gogēns attēloja ikdienas dzīves un lauku apvidus ainas, kā arī cilvēkus, galvenokārt sievietes. Šīs kārtis, atlasītas no viņa labākajām gleznām, ir bagātas ar dzeju un nenoliedzamu harmoniju, kura šķiet gandrīz kā paradīze.

 • OH-cards - Lydia Jacob Story - История Лидии Якоб“Lydia Jacob Story” (История Лидии Якоб)
  55 Raimonda I. Veidliha kolāžas un gleznas.
  Elzasas mākslinieka Raimonda I. Veidliha aizraušanās ir apvienot atrastus objektus ar glezniecību, lai radītu savus mākslas darbus. Viņš ir radījis 55 šedevrus parastu spēļu kāršu izmērā ar viņam raksturīgo unikālo pikanta humora pieskārienu speciāli šī žanra spēļu rīkiem. Katra kārts ir sākumpunkts sirreālajā pasaulē, jaunā un nepazīstamā vietā, kuru apdzīvo neaizmirstamu cilvēku, dzīvnieku, augu un (iespējams) nedzīvu objektu kopums. Apvienoti uz spilgtu ainavu, noslēpumainu tekstu un pārsteidzošu karšu fona Lydia Jacob pasaules iedzīvotāji aicina mūs pievienoties un izgudrot kopā ar viņu radītāju. “Lydia Jacob Story” kārtis var iedvesmot mūs gan uz apburošu mākslas darbu baudīšanu, gan uz aktīvu daiļradi, piemēram, stāstu stāstīšanu, teātri, mūziku un dejām.

 • Quisine“Quisine”
  55 kārtis-attēli ar 110 pārtikas produktiem.
  Cilvēki vienmēr ir gatavojuši ēdienu un baudījuši to. Vai ir kāds, kas nenovērtē labu ēdienu? “Quisine”spēlētāji kļūst par pavāriem. Grafikas mākslinieks Anke Siebert attēloja uz katras kārts divus pārtikas produktus – no tiem spēlētāji izvēlas ēdiena sastāvdaļas. Katram, kuram rokās ir 3 kārtis, jau ir 8 apvienošanas iespējas. Tā var būt 3 ēdienu maltīte vai pikniks, 5-zvaigžņu viesnīcā vai zem klajas debess. Spēlētāji var gatavot kopā vai teikt pēc kārtas par rezultātiem un gatavošanas procesu.Uzmanību: Quisine – spēle, kas izraisa apetīti – labākā spēle svaigā gaisā vai nepazīstamā vietā.

 • Claro“CLARO”
  55 tukšas kārtis ar lakotu aizmuguri un baltu, nekrāsotu priekšpusi.Jūs varat nokrāsot šīs kārtis patstāvīgi ar mākslinieciskajiem materiāliem pēc jūsu izvēles. Jūsu personīgie zīmējumi un gleznas var izmantot tāpat kā citas kāršu kavas.

Grāmatas

 • «Zemenes aiz loga»“Zemenes aiz loga”
  Psihologa Waltraud Kirshke grāmata par metaforiskajām kārtīm. Grāmatā ir aprakstīta gandrīz katras kāršu kavas radīšanas vēsture, izmantošanas pieredze psihologu , psihoterapeitu un citu speciālistu darbā.

 • «Ceļa sākums» Autoru rakstu krājums.“Ceļa sākums”
  Autoru rakstu krājums. Aprakstīta kāršu izmantošanas pieredze dažādās darba pieejās un formās ar pieaugušajiem un bērniem no psihologiem Izraēlā, Vācijā, Krievijā, Ukrainā, Baltkrievijā. Satur īsu kāršu kavu aprakstu un mākslinieku biogrāfiju.

 

Uz augšu