Parakstīties jaunumiem pa e-pastu!
Piekrītu tam, ka mani personīgie dati tiks ievākti, apstrādāti un glābāti www.gestalt.lv mājaslapas sistēmā.

''Tas, kas laulību padara nelaimīgu nav vis mīlestības trūkums, bet draudzības trūkums.'' Frīdrihs NīčeDarbs ar seksualitāti psihoterapijā

seksualitate

Vadītāji:
Tatjana Velenta, PhD (Minska), geštaltterapeite
Artūrs Dombrovskis, PhD, geštaltterapeits

Programma „Darbs ar seksualitāti psihoterapijā” ir trīs semināru cikls, kas veltīts vispārējiem psihoterapeitiskā darba ar seksualitāti principiem, seksuālām problēmām un disharmonijām.

 

 

Programmas mērķis:  konsultēšana seksuālo problēmu un disharmoniju jomā. Programmas praktiskais bloks dod iespēju dalībniekiem paplašināt priekšstatu par personīgās seksualitātes dažādiem aspektiem.

Programma paredzēta psihoterapeitisko apmācību dalībniekiem, kas vēlas iegūt specializāciju seksualitātes psihoterapijas jomā; praktizējošiem psihologiem un psihoterapeitiem, kas vēlas paaugstināt savu kvalifikāciju darbā ar klientu seksualitāti.

Apmācību ilgums: 3 semināri 3 dienu ilgumā katrs (24 stundas).

Kopā 72 stundas.

 

I Seminārs „Ievads par seksualitātes jēdzienu” 

 • Seksa un seksualitātes galvenās definīcijas (seksoloģiskie un psiholoģiskie jēdzieni) un seksualitātes jēdziens. Seksuālās „normas” jēdziens. Terapijas īpatnības darbā ar seksualitāti. Seksualitātes terapijas veidi: ārstnieciskais modelis, bagātināšanas modelis, attīstības modelis.
 • Seksuālo reakciju cikls un darba metodes ar tām psihoterapijā.
 • Seksuālās disfunkcijas. Klasifikācijas. Disfunkciju rašanās cēloņi un iemesli. Klīniskās izpausmes. Seksuālie traucējumi sievietēm. Seksuālie traucējumi  vīriešiem. Galvenie virzieni un darba metodes seksuālo disfunkciju psihoterapijā.
 • Darbs ar seksuālo sindromu: individuālajā terapijā un pāra terapijā.

 

II Seminārs „Seksualitātes attīstība” 

 • Seksualitātes veidošanās: bērnu un pusaudžu seksualitāte, pieauguša cilvēka seksualitāte. Pirmā seksuālā pieredze un tās ietekme uz seksualitātes formēšanos.
 • Mīlestība un seksualitāte: mīti par mīlestību; partnera izvēle; psihoseksuālā saderība; pāra intimitātes problēmas; dzimumatšķirības intīmajās  attiecībās (vīrišķā un sievišķā seksualitāte); nobriedušas seksuālās attiecības.
 • Pāra seksuālo attiecību dinamika. Rutīna. Seksuālie mīti. Seksuālie scenāriji. Seksuālie aizspriedumi. Agresivitāte un seksualitāte pārī.
 • Seksuālo attiecību atdzīvināšana pārī. Darbs ar metaforu. Veidošana. Darbs ar ķermeni.
 • Seksuālās fantāzijas. Fantāziju nozīme (funkcijas). Vīriešu un sieviešu tipiskās seksuālās fantāzijas. Seksuālās rotaļas. Darbs ar pāra seksuālajām fantāzijām.

 

 

III Seminārs „Seksuālā uzvedība: norma un traucējumi” 

 • Seksuālās lomas: maskulinitāte, feminitāte un androginija. Seksuālā uzvedība (homo-, hetero-, biseksualitāte). Homoseksuālo pāru specifika.
 • Parafīlijas (perversijas, seksuālā izkropļošana). Parafīliju veidi. To izcelšanās iemesli. Parafīliju sastāvdaļas. Seksuālās fantāzijas un parafīlijas. Darbs ar parafīlijām psihoterapijā: virzieni un metodes.
 • Seksuālā vardarbība. Incests (tiešais un simboliskais). Incesta pazīmes. Incesta sekas. Bērnu pornogrāfija. Darbs ar bērniem – seksuālās vardarbības upuriem. Darbs ar pieaugušo, kas pārcietuši vardarbību, seksualitāti.

 

Semināram beidzoties, tiek izsniegts sertifikāts darbam ar seksualitāti psihoterapijā. 

Uz augšu