Parakstīties jaunumiem pa e-pastu!
Piekrītu tam, ka mani personīgie dati tiks ievākti, apstrādāti un glābāti www.gestalt.lv mājaslapas sistēmā.

''Mīlestībā vienmēr ir kāds trakums. Bet tāpat katrā trakumā ir kāds saprāts.'' Frīdrihs Nīče1.RGI Digitālā konference. RGI Ziemas skola. PSIHOTERAPIJAS IESPĒJAS UN PERSPEKTĪVAS INTERNETĀ

zagotovka fb lv 2

1.RGI Digitālā konference. RGI Ziemas skola.

«Psihoterapija internetā. Par un pret.
Metodoloģiskās īpatnības.»

2019.gada 8. februāris no 13.30 līdz 19.00

Psihoterapija, tostarp geštaltterapija, ir iekļuvusi internetā vai arī internets ir iekļuvis psihoterapijā. Vai ir iespējams veikt psihoterapiju internetā? Tas, iespējams, ir viens no visvairāk apspriestajiem jautājumiem konferencēs, semināros vai privātajās psihoterapeitu tikšanās. Daļa kolēģu ir kategoriski pret iespēju veikt psihoterapiju internetā, bet otra daļa jau aktīvi apgūst digitālo telpu. Mēs veltām mūsu konferenci psihoterapijas veikšanas internet iespējām. Par, pret, metodikas īpatnības, kontakta specifika. Konference noritēs parastajā formātā, institūta telpās, kā arī digitālā formātā, izmantojot interneta resursus.

 

Norises laiks: 2019.gada 8. februāris no 13.30 līdz 19.00

Maksa –  dalība klātienē:
* RGI studentiem 30 eiro + PVN (36.3 eiro)
* Visiem pārējiem 50 eiro + PVN ( 60.5 eiro)

Maksa –  dalība online:
* RGI studentiem 23 eiro + PVN (27,83 eiro)
* Visiem pārējiem 43 eiro + PVN ( 52,03 eiro)

 

Informācija:
RGI administratore – mob.: (+371)29528020, (+371) 67650111,
E-mail: gestalt.info@gmail.com,
www.gestalt.lv

Pieteikšanas konferencei šeit –  https://goo.gl/forms/aQU99pm0Fc6P7zUm1

 

1.RGI Digitālā konference. RGI Ziemas skola.

PSIHOTERAPIJAS IESPĒJAS UN PERSPEKTĪVAS INTERNETĀ

2019.gada 8 februāris

PROGRAMMA

 

13:30-14:00 – Reģistrācija

14:00-14:15 – 1. RGI Digitālās konferences atklāšana

 

14:15-14:45 –  Artūrs Dombrovskis «eGT metogoloģija un ētika[1]» (ziņojums)

14:50-15:20  –   Jeļena Petrova «Darbs ar ķermeni eGT  (Neiespējamais ir iespējams. Par un pret.) » (ziņojums)

 

15:20-15:50  –  Kafijas pauze, uzkodas, diskusija

 

15:50-16:20  –   Jekaterina Makarova «Distances supervīzija psihoterapeitu mācību procesā» (ziņojums)

16:25-16:55 –   Nataļja Volperte «Darbs ar pārnesi  eGT» (ziņojums)

 

16:55-17:15 – Kafijas pauze, uzkodas, diskusija

 

17:15-17:45  –   Irēna Goluba  «Darbs ar pāriem eGT» (ziņojums)

17:50-18:40  –   Grupas process, vadītāja Baiba Pumpiņa

 

18:40-19:00 –1. RGI Digitālās konferences noslēgums

[1] eGT  – (Ethernet gestalttherapy) Ar šo terminu mēs saprotam geštaltterapeitu darbu – gan geštaltterapiju, gan arī geštaltterapijas supervīziju, geštaltterapeitu pozicionēšanu un darbību interneta telpā, izmantojot modernas un nākotnes tehnoloģijas (Skype, Facebook, Instagram, Whatsup, Viber uc).

 

Pieteikšanas konferencei šeit –  https://goo.gl/forms/aQU99pm0Fc6P7zUm1

Rīgas Geštalta institūta 1. digitālā konference – psihoterapijas iespējas un perspektīvas internetā

 

Konferencē plānoto ziņojumu uzskaitījums:

Artūrs Dombrovskis – eGT metodoloģija un ētika

Interneta terapija ir kļuvusi ne vienkārši izplatīta, bet gan ļoti izplatīta psihoterapijas forma, un, neskatoties uz to, ka šī forma vēl nav saņēmusi oficiālu atzinumu, profesionālā kopiena, pateicoties savam konservatismam, joprojām nevar dot “Zaļo gaismu” šādai darba pieejai. Lielākā daļa praktizējošo psihoterapeitu vienā vai otrā veidā ir izvietojuši savu praksi internetā, kas prasīja speciālistiem nopietni pārskatīt savas ētiskās un metodiskās robežas. Interneta tehniskās iespējas maina kontakta kvalitāti starp klientu un terapeitu, bet interneta drošības problēma liek apšaubīt terapijas sesijas absolūtās konfidencialitātes iespēju.

Savā ziņojumā es centīšos izskatīt šos un citus ētikas un metodoloģijas aspektus, kas radušies dēļ jaunas psihoterapijas formas: ePsyT –  (internet psychotherapy)

 

Jeļena Petrova Darbs ar ķermeni eGT  (Neiespējamais ir iespējams. Par un pret.)

Ķermenis geštaltterapijā – ir sen zināma „burvju nūjiņa” visiem terapeitiem un klientiem. Kāpēc? Tāpēc, ka geštaltterapijas galvenais princips geštaltterapeita darbā ir apzinātība, aktualitāte, atbildība. Ķermenis – nav tikai veco noslēpumu turētājs vai slēpts terapeita padomnieks, par to, kā tagad nav. Mums interesē attiecību ķermenis jeb ķermeņa relativitāte, jo tieši ķermenis ir pastāvīgs un nepārtraukts – tā ir pirmā ideja.

Otrā ideja ir tāda, ka tieši ķermenis atsaucas uz izmaiņām laukā, kuras veic otrs situācijas dalībnieks.

Tas nozīmē, ka ķermenis ir atbalsts trauksmes brīžos, jo ķermenis ir nemainīgs, konstants un procesuāls. Procesuāls tādā nozīmē, ka viens notikums ķermenī aizstāj otru. Turklāt mūs interesē tieši ķermeņa kustība, tas ir, rokas, korpuss, kājas. Tas ķermenis, kas pārvietojas telpā un laikā. Tāpēc paļaušanās uz to automātiski rada apstākļus procesam un neļauj koncentrēties uz statisko stāvokli. Otrs aspekts ir tas, ka tieši ar kustību cilvēks reaģē uz pārmaiņām, un ar kustību mudina otru pusi uz dialogu un pārmaiņām.

Darbs ar ķermeni internetā ir īpašs žanrs, kā man šķiet, tas atbildības sadalījuma ziņā ir ļoti interesants process. Es zinu, ka cilvēkam, manam sarunu biedram, kuru es redzu ekrānā, ir ķermenis, un varbūt viņš tagad pārdzīvo. Es to neredzu ar acīm, es to varu izmantot un teikt, es neredzu jūsu ķermeni, bet kā jūs jūtaties no iekšpuses? Kas notiek tagad? Kā novietotas jūsu kājas? Kādā stāvoklī ir jūsu rokas? Kādu mikrokustību vēlas veikt jūsu ķermenis? Godīgi sakot, man ir vēl ērtāk konsultēt internetā, izmantojot Skype, jo man it kā ir liegta iespēja sniegt atgriezenisko saiti klientam, bet es varu uzaicināt cilveku pašam uzņemties atbildību par sevis apzināšanos.

No ķermeņa un fiziskuma atjaunošanas viedokļa, kā atbalsta procesa, kā pamatu stabilitātei, un pamatu, lai realizētu apzinātos savu Es. Neskatoties uz šiem gudrajiem vārdiem, mēs atceramies, ka trauksmes brīdī cilvēka domas pinās, viņa vizuālās uztveres ir stihiskas, bet ķermenis ir viens, un, ja ņemt neveģetatīvas reakcijas, kuras ir kustīgas un stihiskas, un ķermenis kā muskuļu ķermenis, kustīgs ķermenis, tad acumirklī un vienkārši atjaunot šo vienkāršību.

Cilvēka atbalsta atjaunošana, ko es varu izteikt ar vārdiem: ievērojiet, ka jūs esat, pamaniet, ka jūs sēdējat, sniedz ļoti pozitīvu novērtējumu. Turklāt, cilvēks man var samelot un nekautrēties par to, ka es redzu ne to, ko viņš saka, un tad man ir lieks iemesls, lai atgrieztu viņam savu atbildību.

Savā ziņojumā es centīšos izskatīt šos un citus aspektus darbā ar ķermeni eGT.

 

Nataļja Volperte «Geštalt-pieeja darbā ar pārnesi  eGT»

„Nolemjot uzsākt noteiktu ceļu, es nenoliedzu citu ceļu esamību, es vienkārši izvēlos to, kas, manuprāt, dod man vislielāko “operatīvo plašumu” un izrādās vismazāk svešs klientam.”

Seržs Gingers

Sāksim ar to, ka dažiem speciālistiem, kas strādā geštalta pieejā, ir viedoklis, ka jēdziens „pārnese” ir mūsu metodei svešs. Es saknē nepiekrītu šadam uzstādījumam, un es centītīšos to pierādīt mūsu tikšanās ievaddaļā, pamatojoties uz piemēriem no savas prakses, kā arī atsaucoties uz atzītu geštalta terapeitu viedokli. Pārnese ir viena no psihoterapeitiskā procesa sastāvdaļām, tostarp geštaltterapijā, un korekts darbs ar to, manuprāt, palīdz palielināt klienta apzinātību.

Pat šodien, kad tāda parādība kā tiešsaistes terapija kļūst par ikdienišķu, vēl paliek daudz jautājumu par fenomenoloģiju, ar kuru mēs, kā geštalta terapeiti, varētu strādāt šajā metodē, izmantojot pieejamās mūsdienu tehnoloģijas. Viens no šādiem man interesējošiem jautājumiem ir par to, kā tiek veidota klienta pārnese un kā terapeits var strādāt ar to tiešsaistes konsultāciju situācijā, kurā pats “kontakts” ir specifisks: klients izvēlas mūs, pamatojoties uz internetā pieejamajiem datiem; patiesībā mēs neesam fiziski satikušies, tāpēc lielākā daļa informācijas, kas pieejama klientam un terapeitam “kabineta” konsultācijās, paliek “aizkadrā”; Sesijas telpiskās robežas tiek noteiktas, nospiežot vienu taustiņu, un rezultātā sesijas ieejai un izejai arī ir savas īpatnības. Tāpēc man, tiešsaistes terapija – ir darbs, kurā klienti mūs redz mazāk, un mēs, kā terapeiti, mazāk zinām par mūsu klientiem un strādājot tāda formātā, praktiski vienīgais, kas pastāv mūsu “kopējā” telpā, ir mūsu alianses specifika, kurā klients zināmā veidā mijiedarbojas ar mums, pārnesot uz mums emocionāli nozīmīga “kontakta” iepriekšējo pieredzi.

Par to, kā ir iespējams strādāt ar pārnesi tiešsaistes terapijā, kāpēc tas varētu būt svarīgi, kā izpaužas pārneses izpausmes specifika “attālinātā” kontaktā mēs apspriedīsim manā meistarklasē.

Jekaterina Makarova– Msc., psihoanalītiķe, speciāliste starpkultūru komunikācijā, adaptācijas un personības attīstības jomā jaunā kultūras un ģeogrāfiskā vidē, CAPSP personīgās terapijas komitejas vadītāja, sertificēts personīgā terapeite – PPL padomniece, akreditēta PPL supervizore, PPL starptautiskā līmeņa skolotāja, Profesionālās psihoterapeitiskās līgas priekšsēdēdtāja, PPL jaunatnes nodaļas priekšsēdētāja, Pasaules Psihoterapijas padomes jaunatnes nodaļas priekšsēdētāja, tiešsaistes portāla therapy24.ru līdzdibinātāja, doktora grāds Zigmunda Freida universitātē. (Vīne, Austrija).

Ziņojuma tēma *Distances supervīzija psihoterapeitu mācību procesā*

Pieejamās izglītības kvalitātes uzlabošanās psihoterapijas jomā paver jaunas realitātes mūsu profesijas esamībai. Četru-privātais profesionālās psihoterapeita sagatavošanas modelis, pēc kuras vadās Viskrievijas Profesionālā Psihoterapeitiskā līga, ietver sevī nākotnes speciālistu teorētisko apmācību, praktiskās iemaņu iegūšanu, kā arī personīgās terapijas un supervīzijas iziešanu. Savā ziņojumā autors dalīsies pieredzē par personīgās terapijas iestādes izveidi attālinātās mijiedarbības formātā. Tiks prezentēti mūsdienu cilvēku tipoloģijas aspekti, kas ienāk palīdzošajās profesijās, un atbilstošās kolēģu psihes struktūras īpatnību izpausmes nianses un parastās adaptācijas metodes attālinātas polimodālās grupas personiskās terapijas ietvaros.

 

Irēna Goluba  «Darbs ar pāriem eGT»

Pieredzējis psihoterapeits, strādājot ar pāri savā kabinetā, pirmo trīs minūšu laikā saņem ļoti daudz informācijas: kurš pirmais ienācis, kurš izvēlējās vietu, kur sēdēt, pāris izvēlējās dīvānu vai krēslu pāri. Ja mēs redzam pāri, kas cieši iespiesti vienā ekrānā, mēs zaudējam šīs un citas iespējas. Taču ekrāna šaurums dod mums citas iespējas. Redzams, kā viņi sadzīvo mazā distancē, ir acīmredzamāki veidi, kā izvairīties no kontakta. Mēs apspriedīsim arī tiešsaistes versijas pazīstamas metodes darbā ar pāri. Tiešsaistes komunikācija ir salīdzinoši jauns veids, kā veidot kontaktu, bet arī šeit mums palīdzēs radošā pielāgošanās.

 

Pieteikšanas konferencei šeit –  https://goo.gl/forms/aQU99pm0Fc6P7zUm1

 

 

 

Uz augšu