Parakstīties jaunumiem pa e-pastu!
Piekrītu tam, ka mani personīgie dati tiks ievākti, apstrādāti un glābāti www.gestalt.lv mājaslapas sistēmā.

Tas, kas mūs nenogalina, padara mūs stiprākus. Frīdrihs NīčeApsveicu Jūs ar gaidāmo Jauno gadu, novēlu Jums skaistumu, mieru un mīlestību Jaunajā 2020. gadā!

new year 2020Dārgie kolēģi!

Dārgie draugi!

 

Apsveicu Jūs ar gaidāmo Jauno gadu! Pēc tradīcijas vēlos izstāstīt par padarīto 2019. gadā, un ko mēs plānojam Rīgas Geštalta institūtā jaunajā, 2020. gadā.

 

2019.gads

Šogad Rīgas Geštalta institūts svinēja 20 gadu jubileju! Gadu garumā ir padarīti daudz darbu, 2019. gada aprīlī tika aizvadīta konference, kuru veltījām institūta 20. gadadienai.

Paldies visiem kolēģiem, kuri ilgus gadus ir kopā ar mums: Solvitai Vekterei, Baibai Pumpiņai, Daigai Auziņai, Nikolajam Ščerbakovam, Irēnai Golubai, kā arī daudziem mūsu draugiem un kolēģiem no ārvalstīm: Natālijai Ļebedevai, Jeļenai Ivanovai, Jeļenai Petrovai, Martinam Massonam, aizsaulē aizgājušiem Seržam un Annai Gingeriem, un daudziem citiem. Vēlreiz pateicamies, ka esiet kopā ar mums jau 20 gadus!

  1. gadā notika E-konference par geštaltterapijas iespējām internetā, novadītas sešpadsmit intensīvās apmācības, ir uzņemtas divas izlases ar nākotnes geštaltterapijas terapeitiem un aizvadīts viens izlaidums ar jaunajiem geštaltterapijas terapeitiem, kas pilnībā pabeidza programmu. 2019. gada absolventi – Inesa Nilova, Nils Konstantinovs, Nataļja Pribiļeva, Viola Miķelsone, Anastasija Mihailova, Ludmila Jefimova, Ineta Lazdāne, Erina Ivanova, Valentīna Aļeksejeva.

Mūsu institūtu atkārtoti akreditēja Eiropas geštaltterapijas un geštaltterapeitu Asociācija. Tika akreditētas geštalttrapijas un geštaltterapijas supervizoru apmācību programmas, kā arī tika izlaistas divas izlases ar geštalterapijas supervizoriem. No sirds apsveicam ar supervizoru statusu – Natāliju Staroborovu, Jeļenu Šļjahetko, Darju Freidinovu, Natāliju Košicu-Ņeškovu, Vladimiru Mazinu, Janu Larionovu, Irinu Prejsu, Olgu Gorohovu, Sergeju Kondurovu, Elīnu Svatikovu.

Šogad esam apmeklējuši EAGT konferenci (European Association for Gestlalt Therapy), ar mūsu vislielāko motivāciju novadīt nākamo konferenci Rīgā. Esam ilgi gatavojušies šai prezentācijai, un tas bija mūsu otrais mēģinājums uzaicināt kolēģus uz Latviju. Taču pēdējā brīdī nosacījumi bija mainījušies, un mēs un rūgtuma, bet atvieglojuma sajūtu atteicāmies no šīs perspektīvas.

Mēs turpinām attīstīt mūsu institūtā papildus specializācijas un veicinām sadarbību ar kolēģiem no Viļņas Geštalta institūta un Tbilisi Geštalta institūta. Mēs cenšamies palīdzēt viņiem attīstīt savus resursus un kļūt par pilnvērtīgām, spēcīgām, neatkarīgām organizācijām, kas pasniedz geštaltterapiju.

Šogad esam izgājuši savu programmu licencēšanu Latvijā un saņēmām visus nepieciešamos dokumentus, kas apliecina mūsu programmu atbilstību likumdošanai Latvijas Republikā.

Šis bija labs, notikumiem bagāts, ļoti spilgts un temperamentīgs gads!

 

2020.gads

Mums ir plāni nākamajam gadam, kas attiecas uz mūsu darbības turpināšanu geštaltterapijas apmācību jomas attīstībā Latvijas Republikā un citās sadraudzības valstīs.

Mēs plānojam rīkot 19. konferenci Rīgas Geštalta institūtā (17.04.-19.04.2020), kas būs veltīta geštaltterapijas metodiskajiem un ētiskajiem jautājumiem.

Jūnijā norisināsies septiņpadsmitās intensīvās apmācības (rezidence, jeb vasaras skola) (13.06.-20.06.2020), kuru tēma būs “Brīvības un atbildības līdzsvars”.

  1. gada sākumā sāksies studentu uzemšana geštaltterapeitu un supervizoru apmācības programmās.

Papildus, vasarā mēs plānojam apmeklēt Pasaules Psihoterapeitisko Kongresu, kas notiks Maskavā, un uzsākt vairākas jaunas specializācijas praktizējošiem geštaltterapeitiem. Mēs plānojam uzsākt šādas specializācijas: darbs ar ēšanas traucējumiem, darbs ar pāriem un ģimenēm, darbs ar grupu. 2020. gadā mēs uzaicinājām Moricu Egetmeijeru no Vācijas, lai vadītu semināru par darbu ar Metaforiskām Asociatīvām kartēm (MAK). 2020. gada rudenī mēs ceram tikties ar Geilu Feinsteinu (Gail Feinstein) (ASV) supervīzijas seminārā.

Protams, galvenais gaidāmais 2020. gada notikums ir geštaltterapeitu izlaidums, kas tradicionāli notiks 2020. gada oktobrī.

Vēlreiz apsveicu Jūs ar gaidāmo Jauno gadu, novēlu Jums skaistumu, mieru un mīlestību Jaunajā 2020. gadā!

 

 

Ar cieņu,

Rīgas Geštalta institūta direktors,

Artūrs Dombrovskis

 

 

Uz augšu