Parakstīties jaunumiem pa e-pastu!
Piekrītu tam, ka mani personīgie dati tiks ievākti, apstrādāti un glābāti www.gestalt.lv mājaslapas sistēmā.

''Ja es pieņemu nāvi savā dzīvē, atzīstu to un sastopos ar to, es atbrīvošos no nāves bailēm un no dzīves nožēlas – un tikai tad es būšu brīvs kļūt par sevi.'' HeidegersLaimīgu Jauno gadu!

image0(1)Dārgie draugi, dārgie kolēģi!

2021.gads tuvojas noslēgumam, gan mūsu Rīgas Geštalta institūtam, gan visā pasaulē šis gads nebija viegls, un visiem acīmredzami, ka mēs dzīvojam īpašajā vēstures periodā- pārmaiņu laikmetā.

Šī gada laikā un šajā periodā gan dzīvē, gan psihoterapijā ir notikušas ļoti daudz pārmaiņas, un šīs pārmaiņas ir skarušas gan RGI, gan visu psihoterapijas sabiedrību. Pirmkārt, digitālā apmācības forma un tiešsaistes psihoterapija ir kļuvusi praktiski par normu, un tas, kas pirms 5 gadiem šķita gandrīz neiespējams, ir kļuvis par ikdienas realitāti. Šī gada laikā Rīgas Geštalta institūts ir daudz strādājis tiešsaistes formātā, un neslēpšu savu izbrīnu, ka šis formāts izrādījās gana efektīvs, lai turpinātu izglītojošos un psihoterapeitiskos procesus.

Protams, esam saskarušies ar cilvēku tiešo kontaktu milzīgu deficītu, tāpēc savu darbu esam strukturējuši tā, ka, neskatoties uz visām jaunajām tehnoloģijām, priekšroku dodam tiešā veidā dzīvam kontaktam.

Pārdzīvojot šo pandēmijas krīzi, mēs centāmies izmantot visus savus radošos resursus, lai turpinātu strādāt, un tas nesa pozitīvus rezultātus.

Šogad esam uzņēmuši lielu studentu skaitu, mūsu kolektīvā parādījās jauni skolotāji un mācību gads noslēdzās ar gala eksāmenu kārtošanu un jauno kolēģu izlaidumu.

Tāpat veiksmīgi izdevās novadīt konferenci un vasaras izbraukuma intensīvu. Īpašu uzmanību un spriedzi prasīja supervizoru apmācības programmas turpināšana. Ar ko arī mums izdevās labi tikt galā. Ceram, ka nākamgad  pasaule papildināsies ar jauniem, profesionāli apmācītiem supervizoriem.

Mēs kustamies nākotnē, 2022. gadā. Laikam šobrīd neviens nevar prognozēt, kāds tas būs, bet tas, ko mēs varam darīt – gribēt un ticēt, ka 2022. gads kļūs par veselības gadu un krīzes noslēgumu.

Neskatoties uz šajā laikā notikušajām globālajām pārmaiņām, mums ir svarīgi saglabāt savas fundamentālās, humānistiskās vērtības: cilvēka dzīves unikalitāti, spēju uzturēt dialogu un tā nozīmi, cieņu pret uzskatu un metožu dažādību profesionālajā darbībā un ikdienā, ‘aci pret aci’ tikšanos iespējamību.

Dalailama vienā no savam runām teica, ka mūsdienu pasaulē ir pārāk liela konkurence un pārāk maz sadarbības. Gribētos novēlēt visiem nākamgad mazāk konkurences un vairāk sadarbības!

Nākamajam gadam RGI darba plāns būs vērsts uz mūsu sasniegtā līmeņa nostiprināšanu un jaunu formu veidošanu.

2022.gada laikā notiks 3 tradicionālie pasākumi: RGI konference (08.-10.04.2022.), kas būs veltīta geštaltterapijas metodēm interneta telpā, tradicionālais intensīvs – vasaras skola (11.-18.06.2022.), vasaras skolas tēma būs veltīta darbam ar pāriem un ģimenēm un, protams, 3. pasākums rudenī- topošo geštaltterapeitu noslēguma eksāmeni. Plānojam arī uzsākt vairākas specializācijas darbam ar grupu un kvalifikācijas celšanas iespējas strādājošiem un iesācējiem. Mēs plānojam paplašināt sadarbību ar mūsu kolēģiem no citām valstīm – Franciju, Vāciju, Ukrainu, Spāniju un Krieviju. Protams, aktuāla ir jaunu geštaltterapijas formu un metožu ieviešana.

Cienījamie kolēģi, dārgie studenti un dārgie draugi, 2022. gadā es novēlu Jums, pirmkārt, labu veselību, mīlestību, labus draugus un tikšanos klātienē!

Laimīgu Jauno gadu!

Rīgas Geštalta institūta direktors

Artūrs Dombrovskis

 

Uz augšu