Parakstīties jaunumiem pa e-pastu!
Piekrītu tam, ka mani personīgie dati tiks ievākti, apstrādāti un glābāti www.gestalt.lv mājaslapas sistēmā.

''Nav iespējams kļūt par īstu cilvēku apejot sāpes.'' Rolo MejsLaimīgu Jauno gadu!

jaunais_gads_2021Dārgie draugi!

Dārgie kolēģi!

 

Apsveicu Jūs ar Ziemassvētkiem un tuvojošos Jauno gadu, kuru mēs visi ar nepacietību gaidām. 2020. gads izvērtās grūts, var teikt – ārkārtējs. Neskatoties uz to, Rīgas Geštalta institūts turpina dzīvot un strādāt.

 

Šajā tradicionālajā Jaungada uzrunā gribētos runāt tikai par labām lietām, bet es negribu būt divkosīgs, tāpēc runāšu gan par priecīgo, gan par skumjo, bet, pirmkārt, par labām lietām.

Šogad Rīgas Geštalta institūtam apritēja 21 gads.

Šī gada laikā bija organizēti daudz dažādi pasākumi: Rīgas Geštalta institūta 18. konference. Iespējams, mēs esam vieni no pirmajiem, kas novadīja starptautisku digitālo konferenci par Geštalta terapiju. Šajā konferencē piedalījās 117 cilvēki no dažādām valstīm (Krievijas, Gruzijas, Ukrainas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Lietuvas, Igaunijas u.c.).

Tas sniedza lielisku iespēju un pieredzi, pielietot mūsdienīgas Geštalterapijas tehnoloģijas. Vasarā mums izdevās novadīt mūsu tradicionālo intensīvo kursu. Arī šeit pulcējās ievērojams skaits dalībnieku. Intensīva ietvaros notika vasaras skola, kuras tēma bija: “No aizsardzības līdz kontaktiem”.

Mums izdevās pārnest visus mācību projektus digitālajā formātā. Bet es gribētu uzsvērt, ka es neticu, ka šis formāts ir psihoterapijas izglītības nākotne, tas ir tikai pasākums ārkārtas situācijā, un, pie pirmās izdevības mēs pāriesim uz dzīvu, cilvēcisku kontaktu. Papildus, šī gada laikā mēs esam organizējuši studentu konferenci, kurā arī piedalījās daudzi dalībnieki.

Vēl šajā grūtajā gadā pie mums notika 2. un 3. līmeņa izlaidumi.

3.līmeni pabeidza- Jekaterina Vlasova, mēs no sirds apsveicam jauno Geštalta terapeitu. Kā teica Ezops vienā no savām teiksmām: “Viens, toties lauva.”

Apsveicam arī 2. līmeņa absolventus – geštalta-praktiķus: Nataļju Čekanovu, Annu Gnatčenko, Aigu Gavari, Annu Hudorožkovu, Elīnu Leimani, Mariju Kormanovu, Lanu Puntusu, Sandru Krupenko, Brigitu Miesnieci, Kristīni Kreili, Gumu Skroderi. Novēlam Jums spēku un neatlaidību, turpinot apmācības.

Turpina savu darbību starptautiska supervizoru apmācības programma. Arī šogad notiks kārtējā studentu uzņemšana uz 1. kursu.

Šī gada laikā mums nācās pārciest arī daudzas nepatīkamas emocijas, konfliktus, nodevības un grūtības. Mums nācās šķirties no dažiem cilvēkiem, un tas atstāj ļoti smagu nospiedumu sirdī. Es un mani kolēģi un draugi optimistiski skatāmies nākotnē un ceram, ka nākamais gads pavērs durvis jaunai ērai.

Mēs plānojam turpināt darbu un īstenot visus tradicionālos projektus. Primāri pasākumi būs: konference, intensīvs, vasaras skola, studentu uzņemšana un , protams, kārtējais jauno geštaltterapeitu izlaidums.

Mēs mēģināsim atrast jaunus apmācību veidus un jaunus attīstības ceļus. 2021. gadā mēs plānojam šādas specializācijas: darbs ar pāriem, darbs ar grupām, darbs ar ēšanas traucējumiem, darbs ar psihosomatiku, darbs ar OH kartēm. Kā arī ir vairākas daudzsološas idejas, kuras pagaidām paliks noslēpumā, bet kuras var kļūt par brīnišķīgu dāvanu Jaunajā gadā.

 

Dārgie draugi, es novēlu Jums priecīgus un gaišus Ziemassvētkus un apsveicu ar tuvojošos Jauno gadu!

Es novēlu jums labu veselību, gudrību, uzticamus draugus, mīlestību un apzinātību. Visas grūtības var pārvarēt, ja ar Jums ir tuvi cilvēki un Jūs ticat tam, ko darat!

Laimīgu Jauno gadu!

Artūrs

 

Uz augšu