Parakstīties jaunumiem pa e-pastu!
Piekrītu tam, ka mani personīgie dati tiks ievākti, apstrādāti un glābāti www.gestalt.lv mājaslapas sistēmā.

''Māksla mums ir tādēļ, lai mēs nenomirtu no patiesības.'' Frīdrihs NīčeLaimīgu Jauno gadu!

new year 2023

Cienījamie kolēģi, dārgie draugi!

2022. gads tuvojas noslēgumam, un es vēlos izteikt tradicionālo apsveikumu ar analīzi par to, kas norisinājies, kas norisinās un kas norisināsies RGI dzīvē.

2022. gads nebija viegls, pirmkārt, tāpēc, ka pie mūsu draugiem no Ukrainas sākās karš. Mēs visi atbalstām viņu cēlo cīņu un esam pilnīgi pārliecināti par viņu uzvaru.

Mēs arī atbalstām savus kolēģus no Krievijas, kuriem šajā grūtajā laikā ir grūti un bīstami būt brīviem savos uzskatos un attieksmē.

Taču šis gads arī negaidīti un gandrīz maģiski izbeidza koronavīrusa pandēmijas laikmetu. Un karš ar neredzamu ienaidnieku pārvērtās karā ar redzamu ienaidnieku. Tie, kas nodarbojas ar mistiku un ezotēriku, saka, ka pie visa vainīgas zvaigznes. Bet es gribu ticēt, ka mēs paši izdarām savas izvēles, jebkurā gadījumā gestaļterapija cenšas palīdzēt cilvēkam būt neatkarīgam un izdarīt izvēles uz mīlestības pamata.

  1. gada laikā RGI notika visi plānotie pasākumi, un tie lielā mērā bija veltīti Ukrainas kolēģu atbalstam.

Turpinām sadarboties arī ar Viļņas Geštalta institūtu, ar Brigitu Kaleckaiti un mūsu Rīgas Geštalta institūta pasniedzēji un es regulāri braucam uz Viļņu, kā arī ļoti priecājamies redzēt Brigitu mūsu institūtā kā izcilu treneri un izcilu supervīzoru. Protams, turpinās mūsu draudzība ar Gruziju un Tbilisi Geštalta institūtu, turpinām sadrabību ar Maku Isakadzi unn citiem kolēģiem no Tbilisi, kā arī Sofiko Varulašvili no Kaukāza Geštaltterapijas un ģimenes psihoterapijas institūta un ceram un darām visu, lai nodrošinātu, ka mūsu draudzība un sadarbība turpinātos arī nākamajā gadā.

Esmu ļoti priecīgs, ka man ir iespēja sadarboties un atbalstīt mūsu kolēģus Ukrainā no MIGTIM institūta, un īpaši vēlos Jaunajā gadā apsveikt Oksanu Sičenko un Vadimu Grečka, kuri jau no paša kara sākuma veica milzīgu darbu, lai atbalstītu savus kolēģus psihoterapijā Ukrainā. Es gribu novēlēt jums laimi un uzvaru!

Vēlos pieminēt savus draugus-kolēģus no Krievijas, ar kuriem sadarbojos, mijiedarbojos un strādāju, bet pamatojoties uz to, ka viņiem tas var nebūt droši, viņu vārdus neminēšu, bet viņi mani sapratīs un esmu laimīgs atbalstīt viņus šajā grūtajā laikā. Es vēlos viņus apsveikt ar jauno gadu, novēlēt viņiem laimi, labklājību un brīvību.

  1. gadā notika mūsu 21. konference „Attiecību psihoterapija. Pāris. Ģimene.

Vērtības. Krīžu pārvarēšana.” Konferencē pulcējās ap 500 dalībnieku. Mēs atvērām dalībai konferenci Ukrainas un Krievijas kolēģiem, tādējādi cenšoties uzturēt adekvātas attiecības starp adekvātiem cilvēkiem. Konferencē bija 16 referāti, daudzi bija veltīti pārdzīvojumiem un atbalstam kara uzliesmojuma laikā.

Notika arī vasaras rezidence, kurā piedalījās vairāk nekā 120 cilvēku. Rezidence tika veltīta darbam ar traumām, bet tradicionālais rezidences karnevāls tika veltīts hipiju kultūrai ar saukli “Mīlējieties, nevis karojat”.

Visu vasaru gatavojāmies jaunai studentu uzņemšanai un 1. septembrī uzsākām topošo geštaltterapeitu apmācību, savukārt 5. kursa studenti pēc 5 studiju gadiem veiksmīgi pabeidza studijas. Eksāmens notika, un to pieņēma mūsu kolēģe Jeļena Petrova, Integratīvā geštaltmācības institūta vadītāja. Esmu ļoti lepns par daudzu gadu draudzību ar Jeļenu Petrovu, un viņas stingrība un profesionalitāti eksāmena kārtošanas procesā, tā rezultātā eksāmena nokārtotāji ir patiesi augsti kvalificēti geštaltterapeiti. Apsveicam mūsu absolventes Annu Gnatčenko, Nataļju Čekanovu, Annu Hudorožkovu, Kristīni Kreili, Brigitu Miesnieci, Aigu Gavari, Elīnu Leimani, Gunu Skroderi, Lanu Puntusu, Sandru Krupenko. Veiksmīgu darbu un turpmāku profesionālo izaugsmi!

Arī šogad 3.kursa studenti nokārtoja starpeksāmenu un saņēma Geštaltpraktiķa sertifikātu. Apsveicam Adeliju Jankeviču-Dombrovsku, Anastasiju Podobedovu, Anci Pīrāgu, Guntu Minku, Kristīni Anži, Kristīni Jansoni, Kseniju Ševčenko, Maksimu Koržanovu,

Natāliju Pelipenko, Santu Latkovsku, Anastasiju Kovaļsku, Velgu Senkāni, Svetlanu Savinu,

Svetlanu Jankauskaiti- Grišanovu, Jeļenu Ivanovu, Lindu Kieti, Marinu Žizņevsku, novēlām uzcītību turpmākajā izglītībā un cītīgu darbu, ceru uz drīzu tikšanos starp geštaltterapeitu kolēģiem.

Šogad apmācību programmu pabeidza supervizoru grupa. Šī bija jau 3. studentu uzņemšana šajā programmā, un apmācības notika ļoti grūtā periodā – pandēmijas periodā. Mums bija jāizdomā jaunas mācību metodes, izmantojot modernās tehnoloģijas, kas nu jau daudziem ir kļuvušas pazīstamas, bet toreiz, pirms 3 gadiem, kad programma sākās, visu darījām pirmo reizi.

Vēlos arī pieminēt, ka tieši toreiz mēs sarīkojām pasaulē pirmo digitālo geštalta konferenci, pirms mums neviens to nebija darījis.

Tātad geštalta supervizoru grupa ir sekmīgi absolvējusi un sveicam Ilonu Belokoņu, Ievu Zumenti, Pāvelu Gavrilinu, Inesi Ņilovu, Ingu Barakunieni, Lauru Ragulskyti Pavļuku, Annu Tumanovu, Irinu Bibiku un iesakām kā augsti profesionālus supervizorus, kas atbilst visiem starptautiskajiem standartiem.

Vēlos apsveikt visus kolēģus geštaltterapeitus un RGI skolotājus, kuri ieguldījuši milzum daudz pūļu, lai apmācītu geštaltaterapijas pieejā Baibai Pumpiņai, Daigai Auziņai, Nikolajam Ščerbakovam, Natālijai Volpertei, Brigitai Kalektskaitei, Ilonai Belokoņai, Ievai Zumentei, Laumai Kasatkinai, Inesai Nilovai, Martinai Masonn, Alenai Kolobovņikovai, Frīdhelmam   Matthies, Larisai Didkovskajai, Jeļenai Petrovai, Sergejam Kondurovam. Pateicoties jums, esmu pārliecināts, ka pasaule kļūst labāka!

Tāpat 2022. gadā ar kolēģiem nodibinājām Latvijas Geštaltterapeitu asociāciju, kurai priekšā ir daudz interesantu darbu, lai izveidotu ētikā, mīlestībā un savstarpējā atbalstā balstītu profesionālu telpu.

Ko mēs plānojam 2023. gadā? Pirmkārt, Ukrainas uzvaru, jo no tā ir tieši atkarīga labklājība un miers Latvijā un pasaulē.

  1. gadā plānota 22. RGI konference. Konferences tēma ir “Geštaltterapija-zinātne un/vai māksla”. Atsevišķa sadaļa konferencē atvēlēs vietu tēmai – geštaltterapija mieram.

Notiks arī 19. Intensīvs- rezidence RGI, kas būs veltīta ģimenei, ģimenes psihoterapijai un attiecībām pārī. Tradicionāli karnevāla tēma paliks noslēpumā līdz pat aprīlim😊.

Pagājušajā gadā Viļņas Geštalta institūtā notika jau 4. uzņemšana supervizoru sagatavošanas programmā , un mūsu plāns ir attīstīties un investēt nākamajos darba kolēģos.

Tāpat, izstrādāt un uzturēt geštaltu arī nepsihoterapeitiem. Mūsu kolēģe Ilona Belokoņa izveidoja un uzrauga šo programmu, lai ienestu geštalta vērtības ikdienas dzīvē.

Nākamajam gadam plānojam dažādas specializācijas, piemēram: geštalta pieeja darbā ar psihopatoloģiju (Martin Masson, Francija), Geštaltterapija darbā ar ģimenēm (Sofija Varulašvili, Kaukāza Geštaltterapijas un ģimenes psihoterapijas institūta direktore, Gruzija ) , autora programma “Geštalta analīze” (Artūrs Dombrovskis, Jūsu paklausīgais kalps), darbs ar grupām (Natālija Volperte, RGI lektore).

Augustā uzsāksim jaunu geštaltterapeitu apmācību programmu komplektu, septembrī plānojam tradicionālo studentu konferenci “Soli suz priekšu”. Septembrī mēs ar kolēģiem plānojam apmeklēt EAGT konferenci, kas notiks Madridē, un es vēlos, lai arī mūsu studenti pievienotos šai daudzsološajai tikšanās reizei Spānijā.

 

Un, protams, gada galvenais mēnesis ir oktobris, kas veltīts 3. un 5. kursa studentiem un eksāmeniem, attiecīgi geštaltpraktiķa un geštaltterapeita kvalifikācijai.

Nešaubos, ka nākamais gads, tāpat kā iepriekšējie, būs pārsteigumiem un negaidītiem notikumiem bagāts un, protams, prasīs no mums maksimāli radošu un profesionālu tonusu, solidaritāti, saprātīgu toleranci, savstarpēju cieņu un, protams, mīlestība.

 

Dārgie draugi un kolēģi, es apsveicu jūs ar gaidāmo 2023. gadu! Manā galvā, kā jau droši vien pamanījāt, visbiežāk dzimst vārds mīlestība un otrs svarīgākais vārds ir uzvara. Tāpēc es novēlu jums nākamgad, lai mīlestība uzvar!

Laimīgu Jauno gadu!

Apskāvieni,

Jūsu Artūrs

RGI direktors

 

https://youtu.be/m9ZapF-LKYg

Uz augšu